Uus: Serato Studio

Vahe DJ ja produtsendi vahel on tänapäeval üsna väikene, kui mitte öelda üldse kadumas. Pärast Serato Sample’t saatnud edu on Uus-Meremaa parim DJ tarkara arendaja valmis saanud DJ-dele mõeldud “tümpstootmise” tarkvara Serato Studio.

Serato sõnul ei loo DJ-d tihtipeale oma enda muusikapalu põhjusel, et õppimine võtab kaua ja tänapäevased DAW’id on liialt keerulised. Selle tõttu on nad välja tulnud ideega luua DJ-stiilis töökeskkond (muusika produtseerimise tarkvara), mida oleks ühtaegu nii lihtne õppida kui ka kasutada. See sisaldab ka elemente, mida DJ-d juba Serato DJ ja Serato Sample kasutajaliidestest tunnevad.

Lihtne ei tähenda ilmtingimata halba. Vähemalt mitte selle toote puhul. See lihtsa välimusega kasutajaliides peidab endas kõike, mida korraliku loo produtseerimiseks vaja läheb. Studio võimaldab sämpleid luua läbi cue punktide tirimise, järjestada sämpleid ja VSTi instrumente ning kasutada erinevaid efekte ja instrumente. Lisaks on selles time-stretching ja key detection, mistõttu saavad selle käsitsemisega hakkama ka algajad produtseerijad.

Hetkel ei ole veel tarkvara väljalaske kuupäev teada, aga beeta-testimisega saab juba liituda.