Uus: Arturia MicroFreak

Hoiatus - tegemist ei ole kaugeltki keskpärase süntesaatoriga. See on küll väike ning natukene teistsugune, aga sellegi poolest hämmastavalt hea! Tõeline “touch of Madness”, nagu loojad seda ise kommenteerivad.

MicroFreaki digitaalne helimootor ühendab digitaalse- ja wavetable sünteesi füüsilise modelleerimisega. Lisaks jookseb kõik läbi analoog filtri, mis on võimeline isegi auto-oscillate’i tegema. Tänapäeval sisaldab peaaegu iga kaasaegne süntesaator LFO-d, Arpeggiatorit ja Step Sequencer-i. MicroFreakil on aga varrukast tõmmata lisaks veel 5x7 Modulation Matrix koos 3 kasutaja poolt valitava sihtpunktiga ja Spice and Dice funktsioon, et enda poolt programmeeritud ridu juhuslikuks järjestuseks muuta.

Kui eelnev jutt kõrvale heita, siis kõige pilkupüüdvamaks MicroFreak osaks on tema klaviatuur: seadmel ei ole mehhaanilisi ja liikuvaid klahve. Selle asemel on ülimalt väljendusrikas survetundlik PCB touch-keyboard koos poly-aftertouch’iga. Arturia töötajad kommenteerivad, et selline kooslus võimaldab kasutajal lugusid isegi kiiremini mängida (seda võrreldes tavalise süntesaatori klahvidega).