Blog

 1. Uus: Pioneer Toraiz SQUID multitrack sequencer

  Uus: Pioneer Toraiz SQUID multitrack sequencer

  Kes ütles, et Pioneer teeb ainult DJ-tooteid? Tundub, et kui nad aastal 2016 lõid muusikaprotutseerimisbranchi nimega Toraiz, tahavad nad veelgi selles suunas edasi liikuda. Sel kevadel näeb ilmavalgust SQUID.

  SQUID on 16-träkine sequencer, millega saab ühendada 16 hardware instrumenti (sündid, trummimasinad, sämplerid etc.) MIDI, CV/GATE, Clock & DIN Sync input/output kaudu. USB võimaldab ühendada arvuti ja
  seega saad kergesti liigutada oma projekte, sequence ja MIDIsid SQUID'i ja arvuti vahel. 16 padine matrix võimaldab meloodiaid mängida ja hoo pealt muuta kasutades Scale, Harmonizer, Transpose ja teisi võimalikke funktsionaalsuseid.

  Lõpetuseks aga ka hinnast. Toraiz SQUID on saadaval alates aprilli lõpust ja peaks maksma umbes 600€. Tuleb meeles pidada, et teised sarnased alternatiivid nagu Akai MCP või Elektron Octatrack maksavad vähemalt kaks korda sama palju. Seega tundub, et SQUID võiks saada üheks parimaks uueks lisaks muusikaprodutsentide seas.

  Read more »
 2. Uus: Pioneer DDJ-800 DJ kontroller

  Uus: Pioneer DDJ-800 DJ kontroller

  Kui 400-st jääb puudu, aga 1000 on natukene liiga võimalusterohke ja kallis, siis sobib sulle Pioneer 800. Selle täpsem nimi on Pioneeri Recordbox seeria DJ kontroller DDJ-800, mis asetab ennast kusagile soodsama klassi DDJ-400 ja 4 “monstrumist” DDJ-1000 vahele.

  DDJ-800 on kompaktne ning seda on üsna lihtne kaasas kanda - kaalub see ju alla 5 kg ning soovi korral saab sellele soetada ka kandekoti. Samuti saab DDJ-800 töötada eraldi 2-kanaliga DJ mikserpuldina, aga kõikide tema funktsioonide kasutamiseks oleks siiski vaja Recordbox tarkvara. Nüüdisaja tendets (tuua DJ-d muusika produtseerimisele lähemale) ei ole ka sel seadmel unustustehõlma vajunud: 16 performance pad’i mitte ainult ei aita miksimisele kaasa, aga lubavad seda seadet juhtida ka läbi Sampler ja Keyboard režiimide. Lisaks on sel olemas 2 mikrofoni sisendit juhtudeks, kui tahad peo tõeliselt käima tõmmata või jagada lava mõne MC-ga.

  Kogu vajaminev info kuvatakse värvilisel LCD Jog displeidel, mis o

  Read more »
 3. Uus: Serato Studio

  Uus: Serato Studio

  Vahe DJ ja produtsendi vahel on tänapäeval üsna väikene, kui mitte öelda üldse kadumas. Pärast Serato Sample’t saatnud edu on Uus-Meremaa parim DJ tarkara arendaja valmis saanud DJ-dele mõeldud “tümpstootmise” tarkvara Serato Studio.

  Serato sõnul ei loo DJ-d tihtipeale oma enda muusikapalu põhjusel, et õppimine võtab kaua ja tänapäevased DAW’id on liialt keerulised. Selle tõttu on nad välja tulnud ideega luua DJ-stiilis töökeskkond (muusika produtseerimise tarkvara), mida oleks ühtaegu nii lihtne õppida kui ka kasutada. See sisaldab ka elemente, mida DJ-d juba Serato DJ ja Serato Sample kasutajaliidestest tunnevad.

  Lihtne ei tähenda ilmtingimata halba. Vähemalt mitte selle toote puhul. See lihtsa välimusega kasutajaliides peidab endas kõike, mida korraliku loo produtseerimiseks vaja läheb. Studio võimaldab sämpleid luua läbi cue punktide tirimise, järjestada sämpleid ja VSTi instrumente ning kasutada erinevaid efekte ja instrumente. Lisaks on selles time-stretching ja ke

  Read more »
 4. Uus: Elektron Model:Samples groovebox

  Uus: Elektron Model:Samples groovebox

  Enam pole vabandust neil, kes pidasin Elektroni tooteid liiga kalliks või keeruliseks. Uus Model:Samples groovebox on ühtlasi väga taskukohane ja ka äärmiselt võimekas ning mitmekülgne. Model:Samples on kuueträkiline groovebox kuue kiirustundliku padi ja one-function-per-knob control paneliga. Sämplimist see küll ei võimalda (puudub audio-input connection), kuid samas sisaldab 300 integreeritud soundi Splice.com poolt. USB kaudu saab aga erinevaid säpmleid importida ja neid salvestada kohalikul 1GB mälul. Kompaktne, lihtne ja võimekas - Elektorn Model:Samples sobib nii stuudiosse kui lavale.

  Read more »
 5. Uus: Native Instruments Kontrol M32, Komplete Audio 1/2, Traktor DJ 2 ja Komplete Start

  Uus: Native Instruments Kontrol M32, Komplete Audio 1/2, Traktor DJ 2 ja Komplete Start

  Native Instruments tegi seda taas: turule on jõudnud hulk rahakotisõbralikke tooteid ja seadmeid, mis kinnitab taaskord, et muusika tegemisega alustamine ei pea olema keeruline ja kallis.

  Komplete Kontrol M32 on küll kompaktne, aga peaaegu kolme-oktaaviline MIDI süntesaator, mis võimaldab sul hallata virtuaalseid instrumente ja DAW-i. Toode sisaldab Ableton Live 10 Lite litsentsi ja pakki NI instrumentidest ja helidest.

  Komplete Audio 1 ja 2: audioliides on arvutis muusika produtseerimise juures üks kõige olulisemaid komponente. NI pakub Audio 1 ja 2 liideseid produtsentidele, kes soovivad kvaliteetset heli, aga ei soovi maksta lisaraha funktsioonide eest, mida nad nagunii ei vaja. Audio 1 sisaldab üht XLR mikkri sisendit koos 48v phantom power’iga ning jack sisendit. Audio 2 sisaldab aga kaht kombineeritud XLR jack sisendit koos 48v phantom power’iga. Võiks öelda, et Audio 1 ja 2 on täiskomplektsed - sisaldavad need ju Ableton Live 10 Lite litsentsi ning pakki NI

  Read more »
 6. Uus: Arturia AudioFuse Studio ja AudioFuse 8Pre

  Uus: Arturia AudioFuse Studio ja AudioFuse 8Pre

  Arturia AudioFuse perekond saab peagi lisa. Paari aasta eest, kui esimene AudioFuse välja tuli, nägi selle kasutajaliides välja just selline, mida kõik ihaldanud on... See sisaldas kõike, välja arvatud mõned audiosisendid/väljundid. Just selle tõttu laseb Arturia välja mitte ühe, vaid kaks suuremat kasutajaliidest, et seda tühimikku täita.

  AudioFuse Studio on tõeline stuudiokeskus. Kuigi see on oma lähisugulastest vähem portatiivne, on sel boonusena 4 combo XLR/jack sisendit mikrofonide ja instrumentide jaoks (seadme eesosas), 4 line sisendit seadme tagaosas ning phono sisend turntable’ite jaoks, ADAT, S/PDIF ning Word Clock ühendused koos võimalusega ühendada stuudiomonitore. Toote disainis on natukene šnitti võetud analoog konsoolidest ning kõik juhtelemendid on paigutatud selliselt, et töövoog oleks võimalikult kiire ja intuitiivne.

  AudioFuse 8Pre on kaks-ühes seade, mis saab hakkama nii eraldiseisva audioliidesena kui ka ADAT ekspanderina (sh omab see 8 mikrofonikan

  Read more »
 7. Uus: Behringer VC340 vokooder

  Uus: Behringer VC340 vokooder

  Behringer jätkab pärast mitme klassikalise (aga eduka) replica süntesaatori väljaandmist samas suunas. Seekord on ettevõtte fookuses 80ndate Roland VP-330 vokooder, sest originaal seade on kallis ning muutunud väga rariteetseks. Ei tasu aga pead norgu lasta, sest originaalile lähedane seade on peagi valmis ning kannab nime Behringer Vocoder VC340.

  VC340 on analoog vokooder ja süntesaator üheskoos. See on võimeline looma inim- ja keelpillide hääli. Ühendades mikrofoni läbi XLR sisendi, saad lisaks moduleerida hääli ning lisada neile teada-tuntud retro sci-fi robootilise tämbri. Selleks, et saavutada originaalile omast autentset helikvaliteeti, taasloodi originaalne VP-330 analoog vooluring. Seadme 32 nuppu ja ja kelku muudavad heliparameetrite haldamise lihtsaks, samal ajal kui USB ja MIDI ühendused võimaldavad vokoodrit kergesti süntesaatorite või sekventseritega kasutada.

  Read more »
 8. Uus: Arturia MicroFreak

  Uus: Arturia MicroFreak

  Hoiatus - tegemist ei ole kaugeltki keskpärase süntesaatoriga. See on küll väike ning natukene teistsugune, aga sellegi poolest hämmastavalt hea! Tõeline “touch of Madness”, nagu loojad seda ise kommenteerivad.

  MicroFreaki digitaalne helimootor ühendab digitaalse- ja wavetable sünteesi füüsilise modelleerimisega. Lisaks jookseb kõik läbi analoog filtri, mis on võimeline isegi auto-oscillate’i tegema. Tänapäeval sisaldab peaaegu iga kaasaegne süntesaator LFO-d, Arpeggiatorit ja Step Sequencer-i. MicroFreakil on aga varrukast tõmmata lisaks veel 5x7 Modulation Matrix koos 3 kasutaja poolt valitava sihtpunktiga ja Spice and Dice funktsioon, et enda poolt programmeeritud ridu juhuslikuks järjestuseks muuta.

  Kui eelnev jutt kõrvale heita, siis kõige pilkupüüdvamaks MicroFreak osaks on tema klaviatuur: seadmel ei ole mehhaanilisi ja liikuvaid klahve. Selle asemel on ülimalt väljendusrikas survetundlik PCB touch-keyboard koos poly-aftertouch’iga. Arturia töötajad kommenteerivad

  Read more »
 9. Uus: Akai Force

  Uus: Akai Force

  Nagu ütleks Obi-Wan Kenobi, “May the Force be with you”. Akai ütleks samamoodi. Peaaegu 10 aastat tagasi tulid nad välja APC MIDI Ableton Live kontrolleriga. Veidi hiljem ehitati koostöös Abletoniga välja Push. Nüüd on nad aga valmis saanud päris enda toote - standalone music production and performance workstation Force.

  Force on nagu Šveitsi taskunuga, ehk sellel on olemas kõik vajalik, et produtseerida või anda live ilma arvutita. 64 pad matrix, 7-tolline multi-touch display, 8 keeratavat nuppu ja crossfader - täielik hands-on kontroll. Sämplimine toimub nagu MPC'ga, click ja loop launching nagu Ableton Live'l, 4 synth enigine'i ja palju coole feature'id veel - nimi Force ei ole mingi liialdus.

  Read more »
Page